Říjen 2017

10. trenérské vítězství Josefa Váni

9. října 2017 v 19:59

Kůň No Time To Lose v sedle s žokejem Janem Kratochvílem vyhráli 127. Velkou pardubickou. Dlouho to ale vypadalo na triumf francouzského valacha Urgente de Gregaine. O tom, že titul za slavného dostihu zůstane v Česku, rozhodla až závěrečná rovinka."Je to splnění jednoho velkého snu, moc si toho vážím. Děkuji za podporu jak od trenéra, tak od pana majitele i celého našeho týmu. Jsem neskutečně šťastný," vyprávěl pro Radiožurnál ještě udýchaný žokej Jan Kratochvíl, který No Time To Lose provedl těžkou podmáčenou tratí při valachově premiéře na Velké pardubické přes všechny skoky velmi jistě a závěrečným finišem rozhodl o svém prvním vítězství na nejtěžším českém dostihu."Kolikrát, když ho vidím, jak jede, tak si myslím, že na tom koni sedím já. Je dobrej," chválil Jana Kratochvíla Josef Váňa, pro kterého to byl jubilejní desátý titul coby trenéra.
"Tak desátý titul… Raději bych byl, kdybych to měl jako žokej," žertoval Josef Váňa a dobrou náladu si udržel i při dotazu, jestli se tedy příští rok nepokusí rozšířit svou sbírku titulů z Velké pardubické i jako žokej. "Uvidíme, máme No Time To Lose. Honzík si příští rok vezme jiného koně a já to zkusím."Mimochodem, fanoušci nebudou muset čekat celý rok na to, aby Josefa Váňu staršího znovu viděli v sedle. Už nadcházející neděli se představí v pražské Chuchli v exhibičním souboji s další legendou dostihového sportu Václavem Chaloupkou.
"Já bych měl jet s Vencou Chaloupkou v teplákách, na rajtky už nemáme, abychom se nechali ušít nové. Jelikož jsme trochu přibrali, tak pojedeme na nějakých koních, ale nevím ještě plemeno. Mohou to být poníci nebo chladnokrevníci, noríci. Uvidíme," bavil přítomné Josef Váňa.