Setkání legendárních žokejů !

12. října 2015 v 12:59


Nadšení v očích Pepy Váni bylo nepřehlédnutelné..

Včera při Velké Pardubické se Josef Váňa starší setkal s dalším legendárním žokejem,Italem Frankie Dettorim.

"Tohle jsem chtěl vidět naživo, bylo to něco jako sen," říkal Dettori v průběhu 125. ročníku Velké pardubické. Chodil i mezi diváky. Bez většího povšimnutí...

Zkusila si legenda dostihových rovin vůbec někdy bitvu nad překážkami? "Už je to dávno. Měl jsem strach, ale nespadl jsem," lovil v paměti s úsměvem 44letý Ital, který se nakonec vyfotil společně s Váňou u jeho sochy na pardubickém závodišti. "To byl zase můj sen, foto s Dettorim. I když v minulosti jsme se už potkali," připomínal Váňa. "On je něco jako ve fotbale Messi. Dá se to tak myslím říct."

Česká dostihová legenda potřetí za posledních 31 let nešla na start Velké v roli žokeje. Jako trenér nevyrazil Váňa ani ke startu, jak uvažoval, aby usměrnil svého často trucujícího favorita Rabbit Wella. Zůstal na tribuně. "V přípravě jsem se snažil udělat maximu, teď už je to na vás, volové," vyslal s příznačnou přímočarostí žokeje v sedle svých koní do boje. Jeho syn,Josef Váňa mladší, dojel nakonec pátý,což byl taky úspěch..i když nevyhrál,přestože byl podle kurzů největším favoritem..Josef Bartoš který jel letos pro Josefa Váňu,skončil na třetím místě..a třetí kůň Pepy Váni staršího,kterého chtěl sám ve VP jet dostih nedokončil..

Josef Váňa popřál k vítězství Marku Stromskému : Marek Stromský, žokej vítězného Nikase, málem ukončil kariéru. A teď je vítězem Velké.
Pořád je to žokej z naší první pětky. Zasloužil si to za tu dřinu a pády a co má všechno za sebou. Když teď vyhrál, ještě tak tři čtyři roky vydrží v sedle.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama