Říjen 2015

Josef Váňa zvítězil v dostihu legend !

26. října 2015 v 19:52

Při losu uspěl Josef Váňa, který si vybral sedmiletého hřebce Magistra, s kterým pak Václava Chaloupku s dvanáctiletým valachem Jointem těsně porazil.

Dostih legend - Václav Chaloupka vs. Josef Váňa

20. října 2015 v 13:43

Kdy 25. říjen 2015 12:00 - 17:00


Po dvaceti letech se v sedle chladnokrevných koní utkají legendy českého dostihového sportu, čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa.

Dne 25. 10. 2015 v rámci Poháru Josefa Váni proběhne na dostihovém závodišti v Praze Chuchli "Dostih legend". Na start se po druhé hodině odpolední postaví čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa.

Tento dostih je součástí závěrečného dostihového odpoledne veVelké Chuchli v Praze jehož velkým tahákem určitě bude dostih: "1. Agrofert Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni", který se poběží o jeden milión korun. Dále se poběží super-vytrvalecká 95. Cena prezidenta republiky a další dostihy závěrečné kapitoly pražských seriálů FITMIN CUP pro dvouleté nezvítězivší koně českého chovu, Pohár EŽ Praha překážkových dostihů, či 9. ročník populární Ceny běloušů CK Martin Tour. Nově program metropolitní sezónní derniéry obohatí dostihy v rámci Poháru Josefa Váni 2015. Cena Pánské obleky Bandi a Cena ČP Cloud.


Josef Váňa dnes slaví 63.narozeniny..

20. října 2015 v 13:40

Dnes číslo na tričku Pepy odpovídá..je mu právě 63 let ! Což je krásný věk,i když už je Pepa prý asi rok v důchodu ! Ale nevypadá na to ! Protože pořád dře jako dřív ! I když už bude mít třetí vnouče,pořád má energie na rozdávání !


Josef Váňa bude potřetí dědečkem !

13. října 2015 v 10:10

Jeho syn Josef Váňa mladší se stane už po Vánocích otcem.Dítě čeká s přítelkyní Kristýnou Šafránkovou.Podle všeho to bude kluk.Josef Váňa už má dvě vnoučata od nejstaršího syna Jiřího..druhé vnouče se narodilo někdy před rokem a teď se Josef dočká dalšího pokračovatele opět..

Josef Váňa je na snímku se všemi třemi syny,manželkou a vnukem,v době kdy měl pouze jedno vnouče a to vnuka Jakuba..

Přítelkyně Josefa Váni mladšího má tetování na břichu..teď se jí břicho i tetování díky těhotenství asi dost změnilo..


Setkání legendárních žokejů !

12. října 2015 v 12:59


Nadšení v očích Pepy Váni bylo nepřehlédnutelné..

Včera při Velké Pardubické se Josef Váňa starší setkal s dalším legendárním žokejem,Italem Frankie Dettorim.

"Tohle jsem chtěl vidět naživo, bylo to něco jako sen," říkal Dettori v průběhu 125. ročníku Velké pardubické. Chodil i mezi diváky. Bez většího povšimnutí...

Zkusila si legenda dostihových rovin vůbec někdy bitvu nad překážkami? "Už je to dávno. Měl jsem strach, ale nespadl jsem," lovil v paměti s úsměvem 44letý Ital, který se nakonec vyfotil společně s Váňou u jeho sochy na pardubickém závodišti. "To byl zase můj sen, foto s Dettorim. I když v minulosti jsme se už potkali," připomínal Váňa. "On je něco jako ve fotbale Messi. Dá se to tak myslím říct."

Česká dostihová legenda potřetí za posledních 31 let nešla na start Velké v roli žokeje. Jako trenér nevyrazil Váňa ani ke startu, jak uvažoval, aby usměrnil svého často trucujícího favorita Rabbit Wella. Zůstal na tribuně. "V přípravě jsem se snažil udělat maximu, teď už je to na vás, volové," vyslal s příznačnou přímočarostí žokeje v sedle svých koní do boje. Jeho syn,Josef Váňa mladší, dojel nakonec pátý,což byl taky úspěch..i když nevyhrál,přestože byl podle kurzů největším favoritem..Josef Bartoš který jel letos pro Josefa Váňu,skončil na třetím místě..a třetí kůň Pepy Váni staršího,kterého chtěl sám ve VP jet dostih nedokončil..

Josef Váňa popřál k vítězství Marku Stromskému : Marek Stromský, žokej vítězného Nikase, málem ukončil kariéru. A teď je vítězem Velké.
Pořád je to žokej z naší první pětky. Zasloužil si to za tu dřinu a pády a co má všechno za sebou. Když teď vyhrál, ještě tak tři čtyři roky vydrží v sedle.