Možná přijde (spíš přijede) i Josef Váňa !

1. května 2012 v 16:47
Z Plzně na závodiště dovezl Josefa Váňu jeho nejstarší syn Jiří (38)

Dnes večer na čtyřce vysílají Prvomájovou steeplechase. Možná přijde (spíš přijede) i Josef Váňa !
Na koni ale nepojede..pokud se tam objeví, tak jen jako divák..Podle posledních zpráv Pepa nezklamal a dorazil !
"Běhá nám tady pět koní, tak budu držet palce," řekl Váňa s jiskrou v oku po příjezdu na závodiště. Sedl si u dráhy a nohu s ortézou si položil na druhou židli. Podívat se do stájí neplánoval. "Budu rád, když bude pofukovat vítr a odpoledne přežiju."Váňa si zlomil levou stehenní kost minulý čtvrtek při pádu z Dancing Babe při vyjížďce pod vrchem Vladař. Ještě týž den podstoupil v Plzni operaci.
Cestu do Lysé nad Labem plánoval Váňa již druhý den po zranění a i v horkém svátečním dnu dorazil. "To není o tom, jestli to je nezbytný, já tady chci být a hotovka," řekl Váňa bez okolků. Radost mu pak udělal syn Josef vítězstvím v sedle Farnona.
Definitivně lékaři svolili k cestě Váni až po výsledcích krevních testů, jelikož žokej ztratil při operaci hodně krve. "Díky krevnímu obrazu doktor rezignoval," řekl Váňa. Do nemocnice se ale Váňa ještě musí vrátit, ale už jen na krátkou dobu. Čeká ho další odběr krve a vyšetření. "Jinak už mám program na dva dny," řekl Váňa.
Noha Váňu nebolela i proto, že mu pomohla léčitelka. Zranění ale označil za jedno z horších, které kdy měl. "Blbý, no," řekl Váňa. Podle lékařů by mohl usednout znovu do sedla za půl roku, Váňa v optimistických odhadech tvrdil, že se sveze už za měsíc. "Uvidíme, kde se sejdeme, asi někde mezi tím. Zlomenou stehenní kost blbě kousek nad kolenem jsem neměl. Jsem zvědavý, co to bude dělat," řekl Váňa v Lysé nad Labem.
Vedle zlomeniny měl Váňa po pádu i vnitřní zranění, protože ho Dancing Babe při pádu přilehla. "Mám zlomená žebra a ještě něco, a to byl problém," řekl Váňa. Proto musel dělat i speciální cvičení na dýchání. "Nafukoval jsem pilně balonky," řekl.
Zkušený žokej Váňa řekl, že kůň jezdce kdykoli zaskočí. "To je jako v autě, pořád vás může něco zaskočit," řekl devětapadesátiletý Váňa a o tom, zda pojede na podzim Velkou pardubickou nechtěl spekulovat. "To je brzy, to teď nebudu řešit."
V neděli 6.května vystoupí žokej v pořadu Česko na talíři..naštěstí vysílaném ze záznamu..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 1. května 2012 v 21:18 | Reagovat

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150302913-jezdectvi/21247129162-prvomajova-steeplechase-lysa-nad-labem/
Dnes od 21:40 na čtyřce ,poté v uvedeném odkazu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama