Květen 2012

Josef Váňa se do sedla vrátil již 2 týdny po úrazu !

29. května 2012 v 0:02
Překonal sám sebe ! Po úrazu totiž prohlásil že chce jezdit do měsíce ! Stihl to ale dokonce dřív !
Do sedla se vrátil už 16 dní po úrazu ! Dokonce prý ani nepřibral na váze ! "To určitě ne, neflákám se. Denně pracuji, nežeru jako předtím a trošku jsem upravil jídelníček."
Není na vás lékař naštvaný?
"Stejně věděl, že to nevydržím. Navíc, vše je v pořádku a rehabilitace má výsledky. Plavu, chodím a dělám dřepy ve vodě. Slíbil jsem, že na nohu nebudu šlapat, což dodržuju."
Kdy budete moci absolvovat dostih?
"Ještě minimálně měsíc nemůžu skákat. Je třeba trénovat a postupně zatěžovat nohu. Brzy bude líp. A kvalifikace? Ty jet nemusím, o mě tu vůbec nejde."
S kým byste chtěl jet Velkou Pardubickou?
"Mám přihlášeno deset koní. Pokud Velkou pojedu, tak jedině s Tiumenem (trojnásobný vítěz s Váňou) a ten jako obhájce kvalifikaci skákat nemusí."
Co říkáte na zvýšenou dotaci dostihu na 4,8 milionu korun?
"Měl jsem představu o 7,5 milionu korun, ale každé zvýšení kvituju s povděkem. Konečně došlo na má slova, která jsem do pořadatelů hustil patnáct let."

To nej z Trumfů !!!

16. května 2012 v 14:04
Kdyby Pepa nebyl žokejem či sportovcem mohl by se živit jako bavič Smějící se..Před kamerou mu to šlo náramně..
Tady je sestřih toho nejlepšího..http://www.youtube.com/watch?v=UOeXY7QQnT4Josef Váňa :Český fotbal mě moc nebere !

12. května 2012 v 21:56
"Fotbal sleduju pravidelně, ale do Liberce nejedu. Zas tak velký cvok nejsem. Česká liga mě nebere a raději ji ani nebudu srovnávat s Ligou mistrů," říká Váňa, který hrál okresní přebor za Sokol Slopné na Valašsku.
"Byl jsem skvělý forvard, ale v šestnácti letech mně poprvé zlomili nohu, a tak jsem musel do zálohy," vzpomíná žokej, který prý ztratil rychlost, konkrétně vteřinu a půl na stovku.
Dynamiku nahradil vytrvalostí. "Vydržel jsem dva zápasy za den," chlubí se nezdolný muž, který dodnes hraje fotbal v týmu žokejů.


Josef Váňa promluvil na zahájení dostihů v Pardubicích

11. května 2012 v 15:08
Josef Váňa se zúčastnil zahajovacího dne na Pardubickém závodišti.
Promluvil o svém zranění a zhodnotil výkony svých svěřenců. "Zranění bylo tentokrát tak vážné,že poslouchám ošetřujícího doktora a do pátku (tedy do dneška) na to nestoupnu".

Tajemství energie Josefa Váni !

8. května 2012 v 22:09
Tím tajemstvím je speciální náramek,který pozitivně působí na přirozené energetické pole člověka !
Ne,jen náramkem to u Pepy asi nebude Smějící se ! Nicméně v poslední době měl Pepa černý náramek nejmenované značky dost často a pokaždé se mu s ním (nebo i díky němu ?) dařilo ! Ať už lyžoval či vařil,energií přímo překypoval !
Takže teď už znáte tajemství záhadného náramku,kterého si pozorní z Vás na Pepovi jistě všimli !

I Josefův nejstarší syn nosí speciální náramek..


Josef Váňa : Se zlomenou nohou je aktivnější než dřív !

7. května 2012 v 16:32
Pět dní po úrazu,1. května se zúčastnil Prvomájové Steeplechase v Lysé nad Labem,v sobotu 6.května byl přítomen na dostizích ve Velké Chuchli a zítra 8.května se chystá na dostihy do Pardubic !


Na dostizích ve Velké Chuchli

Video z Prvomájové Steeplechase
Možná přijde (spíš přijede) i Josef Váňa !

1. května 2012 v 16:47
Z Plzně na závodiště dovezl Josefa Váňu jeho nejstarší syn Jiří (38)

Dnes večer na čtyřce vysílají Prvomájovou steeplechase. Možná přijde (spíš přijede) i Josef Váňa !
Na koni ale nepojede..pokud se tam objeví, tak jen jako divák..Podle posledních zpráv Pepa nezklamal a dorazil !
"Běhá nám tady pět koní, tak budu držet palce," řekl Váňa s jiskrou v oku po příjezdu na závodiště. Sedl si u dráhy a nohu s ortézou si položil na druhou židli. Podívat se do stájí neplánoval. "Budu rád, když bude pofukovat vítr a odpoledne přežiju."Váňa si zlomil levou stehenní kost minulý čtvrtek při pádu z Dancing Babe při vyjížďce pod vrchem Vladař. Ještě týž den podstoupil v Plzni operaci.
Cestu do Lysé nad Labem plánoval Váňa již druhý den po zranění a i v horkém svátečním dnu dorazil. "To není o tom, jestli to je nezbytný, já tady chci být a hotovka," řekl Váňa bez okolků. Radost mu pak udělal syn Josef vítězstvím v sedle Farnona.
Definitivně lékaři svolili k cestě Váni až po výsledcích krevních testů, jelikož žokej ztratil při operaci hodně krve. "Díky krevnímu obrazu doktor rezignoval," řekl Váňa. Do nemocnice se ale Váňa ještě musí vrátit, ale už jen na krátkou dobu. Čeká ho další odběr krve a vyšetření. "Jinak už mám program na dva dny," řekl Váňa.
Noha Váňu nebolela i proto, že mu pomohla léčitelka. Zranění ale označil za jedno z horších, které kdy měl. "Blbý, no," řekl Váňa. Podle lékařů by mohl usednout znovu do sedla za půl roku, Váňa v optimistických odhadech tvrdil, že se sveze už za měsíc. "Uvidíme, kde se sejdeme, asi někde mezi tím. Zlomenou stehenní kost blbě kousek nad kolenem jsem neměl. Jsem zvědavý, co to bude dělat," řekl Váňa v Lysé nad Labem.
Vedle zlomeniny měl Váňa po pádu i vnitřní zranění, protože ho Dancing Babe při pádu přilehla. "Mám zlomená žebra a ještě něco, a to byl problém," řekl Váňa. Proto musel dělat i speciální cvičení na dýchání. "Nafukoval jsem pilně balonky," řekl.
Zkušený žokej Váňa řekl, že kůň jezdce kdykoli zaskočí. "To je jako v autě, pořád vás může něco zaskočit," řekl devětapadesátiletý Váňa a o tom, zda pojede na podzim Velkou pardubickou nechtěl spekulovat. "To je brzy, to teď nebudu řešit."
V neděli 6.května vystoupí žokej v pořadu Česko na talíři..naštěstí vysílaném ze záznamu..