Váňova manželka o jeho zranění: Myslím, že dostihy už jezdit nebude !

27. dubna 2012 v 11:12

Dostihy už jsou pro něj passé... Manželka Josefa Váni (59) Pavla se vážně obává, že legendární žokej po vážném zranění, které si způsobil po pádu v tréninku, už nebude moci závodit. Osminásobný vítěz Velké pardubické si ve čtvrtek zlomil stehenní kost.
"Stehenní kost je zlomená určitě, ta mu trčela pryč," vypráví Pavla Váňová v rozhovoru pro deník Sport. "Taky má pohmožděný hrudník, nemohl si lehnout," podává další informace o manželově zdravotním stavu.
Váňa prý jel s klisnou Dancing Babe na rutinní vyjížďku kolem vrchu Vladař. Mladá klisna ale pod kopcem uklouzla a spadla na něho. V nemocnici prý ale dostihová legenda dlouho chtít zůstat nebude.
"Jak ho znám, on bude hodně rychle spěchat z nemocnice domů. Záleží na rozsahu zranění," řekla Sportu Váňová. O další závodní kariéru svého muže má ale daleko větší obavy."Já myslím, že s tou nohou už to nepůjde. Má endoprotézu kyčelního kloubu. Těžko říct, myslím, že už je to passé," konstatuje smutně Pavla Váňová, že deváté vítězství ve Velké pardubické už její muž zřejmě nepřidá.
Pokud se obavy paní Váňové potvrdí je to velká škoda,protože bez Josefa Váni už nebude Velká Pardubická,to co bývala !
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama