Josef Váňa utrpěl zranění !!

26. dubna 2012 v 13:49
Osminásobnému vítězi Velké pardubické Josefu Váňovi (59) se vymstila jízda na koni, při níž si zlomil stehenní kost.
Váňa zranění utrpěl na Karlovarsku pod kopcem Vladař, kde trénoval na další sezónu. Zdravotní komplikace mohou jeho kariéru předčasně ukončit."Hasiči zasahují na místě, nehoda jezdce se stala v nepřístupném terénu. Záchranáři proto požádali hasiče, aby muže snesli k sanitce," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal pro TN.cz
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se zranil při tréninkové vyjížďce na kopci Vladař na Karlovarsku. Spadl z koně a pravděpodobně si zlomil stehenní kost. Sanitka ho odvezla do nemocnice.
"Zranil se při běžné vyjížďce," sdělil iDNES.cz žokej z Váňovy stáje Josef Bartoš. Podle mluvčí karlovarské záchranky Barbory Silné měli zdravotníci podezření na zlomeninu stehenní kosti.
Při zásahu asistovali i hasiči. "Spadl v nepřístupném terénu. Záchranka nás požádala o jeho snesení do sanitky," vysvětloval mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. Sanitka zamířila na ortopediiplzeňskénemocnice.
Zdravotníci jsou na informace skoupí. "Přijímali jsme muže zraněného po pádu z koně, ročník 1952," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Jenšíková s tím, že pacient si nepřeje sdělovat cokoliv o svém zdravotním stavu.
Žokej Josef Váňa si při tréninkové vyjížďce na vrchu Vladař na Karlovarsku zlomil nohu poté, co po pádu zůstal pod koněm Dancing Babe. Po nehodě si sám zavolal sanitku, která ho odvezla do plzeňské nemocnice.
Říká se, že měl žokej Josef Váňa v těle zlomenou snad každou kost v těle. Tentokrát to odnesla noha.
"Zraněného převážíme se zlomeninou stehenní kosti do fakultní nemocnice v Plzni," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Barbora Silná pro Novinky.cz.
"Sanitku si zorganizoval sám. Všechno si odkoučoval a s paní Váňovou odjel v sanitce do nemocnice. Byl jsem v nemocnici na rentgenech. Vypadá to, že má zlomenou stehenní kost."
Váňa má v Plzni svého osvědčeného ortopeda Milana Tomana, který při dostihových zraněních pomáhá jemu i jeho žokejům.
Váňovu stáj v posledních měsících provází smůla. Žokej Bartoš si nedávno obnovil zlomeninu dvou obratlů v krční páteři a minulý týden musel na operaci.
Jeho místo dočasně zaujme žokej Josef Váňa mladší, který se právě dnes přesouvá do Česka ze svého současného angažmá v Itálii.
"Většinou se zlomeniny léčí šest neděl. Pak záleží na jedinci, jak se rychle zrehabilituje," říká Bartoš. "Nevím už, co se to u nás děje. Musíme se dát do kupy."Pepa si zlomil stehenní kost..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 26. dubna 2012 v 13:50 | Reagovat

chudák, hlavně, aby byl brzy v pořádku :(

2 Mrs. Styles ♥ Mrs. Styles ♥ | Web | 26. dubna 2012 v 13:53 | Reagovat

doufám že bude v pohodě :(

3 tereza tereza | 26. dubna 2012 v 13:56 | Reagovat

Je to smůla..Pepa se vždycky ale ze všeho dostal brzo..Ale i tak několik týdnů si nezajezdí..

4 josevanajebuh josevanajebuh | 26. dubna 2012 v 14:12 | Reagovat

Pepa měl zlomené skoro všechny kosti,ale stehenní asi až teď..Konec kariéry to snad neznamená..Pro tak aktivního člověka jakým Pepa je bude omezení pohybu hodně nepříjemné..

5 josevanajebuh josevanajebuh | 26. dubna 2012 v 17:03 | Reagovat

Josef Váňa bude muset být kvůli dalším zraněním operován !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama