Beseda s Josefem Váňou

26. dubna 2012 v 13:27
Dne 3. dubna 2012 proběhla v knihovně beseda s legendárním, osminásobným vítězem Velké Pardubické, žokejem Josefem Váňou.Besedoval s lidmi v lounské knihovně v rámci jejího nového cyklu Úspěšní 2011.
Potleskem ho přivítalo přibližně sto posluchačů. Řeč nemohla být o ničem jiném, než o jeho milovaných koních, o fenomenálních osmi vítězstvích na Velké pardubické, o proslulých hřebcích Železníkovi či Tiumenovi. "Koně prostě miluji. To je hotovka!" sdělil nekompromisně Josef Váňa. Že by jednou už nemohl do sedla, to si vůbec nepřipouští. "Až se tohle stane, tak to už budu po smrti," řekl sympatický muž s úsměvem.
Slavný žokej se při své kariéře nenechal odradit řadou zranění ani tím, že kvůli pádu z koně byl jednou dokonce v klinické smrti. Zachránili ho němečtí lékaři. "Třeba taková zlomená klíční kost, to je pro jezdce jako rýma. Nic vážného," mávnul rukou. Populární žokej a fenomenální sportovec, který vyhrává špičkové dostihy i se šesti křížky na krku, bydlí v Chyši u Žlutic nedaleko Lubence.


"Mým největším talismanem je Panenka Maria, kterou nosím na krku. Darovala mi ji maminka," upřesňuje.


Pepa vypadá stále skvěle a mladistvě !

"Když bůh dá a přijede i Gott.."

Srdečné gesto Josefa Váni..

Pepa si vzal přívěšek který dostal od své maminky..

Proběhla i autogramiáda

Z Josefa je navzdory úspěchům stále znát skromnost..

Tak tenhle úsměv asi mluví za vše !

"Dal mi zabrat " !"Tahkle jsem mu přitáhl uzdu.."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama