Duben 2012

Josef Váňa : I v nemocnici s úsměvem !

28. dubna 2012 v 22:35
"Pokud by se snad někdo těšil, že po tomhle pádu bych už chtěl dát mladým pokoj, tak to ať si rozhodně nemyslí," řekl Váňa dostihovému webu paddock-revue.cz po operaci, kterou podstoupil ještě ve čtvrtek v plzeňské nemocnici. Podle lékařů by měl mít pauzu minimálně půl roku, ale o tom nezdolný Váňa nechce ani slyšet. "Je to nepříjemné a nějakou dobu se na koně neposadím. Uvidíme, jak to půjde dál, ale rád bych se znovu posadil na koně nejpozději do měsíce," řekl Váňa.
Váňa byl převezen do Plzně k ortopedovi Milanu Tomanovi, který se o tělo legendárního žokeje dlouhodobě stará. "Ke zlomenině došlo několik centimetrů nad kolenním kloubem, takže se ji naštěstí podařilo sešroubovat," řekl Váňa.
V Tomanovy schopnosti bezmezně věří. "Vím, že mi pomůže, stejně jako pomohl i dalším kamarádům nejen z řad žokejů," konstatoval Váňa a v lehkém tónu doplnil: "V tomhle místě jsem ještě nic zlomeného neměl."
Na dostihy by se Váňa alespoň jako divák rád vydal už v úterý do Lysé nad Labem, kde se poběží Prvomájová steeplechase. "V Lysé budu, kdybych se tam měl dobelhat odtud," vzkázal Váňa z nemocničního lůžka plzeňské ortopedie.
Pepa chce do měsíce jezdit !

27. dubna 2012 v 11:23


Žokej Josef Váňa má za sebou úspěšnou operaci zlomené stehenní kosti a už přemýšlí o návratu do sedla. Vážné zranění ze čtvrtečního pádu v koně mohlo Váňovy zabránit v další jezdecé kariéře. Sám osminásobný vítěz Velké pardubické si ale takové myšlenky nepřipouští."Všechno maká, jak má. Vypadá to dobře," hlásil Váňa pro iSport dnes ráno z plzeňské nemocnice, kde si ho včera na sále vzal do parády jeho dvorní ortoped Milan Toman.
"Nemám žádné bolesti,akorát hrudník mám zdeformovaný. Bolí mě, jak na mě ta klisnička ležela.Podle lékařů čeká Váňu půlroční rekonvalescence. O něčem takovém ale známý tvrďák nechce ani slyšet. Už v úterý se chce podívat na prvomájovou steeplechase do Lysé nad Labem a do sedla chce do měsíce.

"Pan primář říkal šest měsíců. O tom já se nebudu bavit. Za tři, čtyři týdny chci být v sedle," plánuje Váňa.

Znovu tak ožívá možnost, že druhou říjnovou sobotu znovu povede Tiumena ke čtvrtému vítězství ve Velké pardubické v řadě.

"Jestli bůh dá, tak proč ne. Věřím, že na Tiumenovi zase pojedu," ujišťuje Váňa.

Váňova manželka o jeho zranění: Myslím, že dostihy už jezdit nebude !

27. dubna 2012 v 11:12

Dostihy už jsou pro něj passé... Manželka Josefa Váni (59) Pavla se vážně obává, že legendární žokej po vážném zranění, které si způsobil po pádu v tréninku, už nebude moci závodit. Osminásobný vítěz Velké pardubické si ve čtvrtek zlomil stehenní kost.
"Stehenní kost je zlomená určitě, ta mu trčela pryč," vypráví Pavla Váňová v rozhovoru pro deník Sport. "Taky má pohmožděný hrudník, nemohl si lehnout," podává další informace o manželově zdravotním stavu.
Váňa prý jel s klisnou Dancing Babe na rutinní vyjížďku kolem vrchu Vladař. Mladá klisna ale pod kopcem uklouzla a spadla na něho. V nemocnici prý ale dostihová legenda dlouho chtít zůstat nebude.
"Jak ho znám, on bude hodně rychle spěchat z nemocnice domů. Záleží na rozsahu zranění," řekla Sportu Váňová. O další závodní kariéru svého muže má ale daleko větší obavy."Já myslím, že s tou nohou už to nepůjde. Má endoprotézu kyčelního kloubu. Těžko říct, myslím, že už je to passé," konstatuje smutně Pavla Váňová, že deváté vítězství ve Velké pardubické už její muž zřejmě nepřidá.
Pokud se obavy paní Váňové potvrdí je to velká škoda,protože bez Josefa Váni už nebude Velká Pardubická,to co bývala !

Pepa nahradí Pepu !

26. dubna 2012 v 14:37
Místo zraněného Josefa Váni dočasně zaujme žokej Josef Váňa mladší, který se právě dnes přesouvá do Česka ze svého současného angažmá v Itálii.
"Spadl při tréninkové vyjížďce, kůň mu spadl na nohu," řekl serveru isport.cz žokej Josef Bartoš, který si nedávno obnovil zlomeninu dvou obratlů v krční páteři a minulý týden musel na operaci. Miroslav Dorňák, starosta obce Chýše, poblíž které má Váňa stáje, Právu řekl, že žokej má i pohmožděný hrudník. "Byl prý už těsně pod vrcholem, když z koně spadl. Bohužel kůň jej při pádu zalehl, takže má prý i pomačkaný hrudník," řekl starosta, který hovořil s Váňovou rodinou. Kromě záchranné služby pomáhali žokejovi na místě i hasiči včetně lezecké skupiny, která přijela pro případ, že by bylo potřeba zraněného žokeje transportovat k sanitce v náročném terénu, uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Hasiči poté pátrali po koni, který na místě nehody nebyl.
"Zjistili jsme, že se kůň v pořádku sám vrátil do stáje, odkud s ním Váňa vyjel," dodal Kasal. "Klisna Dancing Babe patří ke složitějším koním na ježdění, proto si ji často pan Váňa jezdí v práci sám," řekl Bartoš webu paddock-revue.cz.Takovouhle ortézu měl Josef v roce 2008..

Josef Váňa utrpěl zranění !!

26. dubna 2012 v 13:49
Osminásobnému vítězi Velké pardubické Josefu Váňovi (59) se vymstila jízda na koni, při níž si zlomil stehenní kost.
Váňa zranění utrpěl na Karlovarsku pod kopcem Vladař, kde trénoval na další sezónu. Zdravotní komplikace mohou jeho kariéru předčasně ukončit."Hasiči zasahují na místě, nehoda jezdce se stala v nepřístupném terénu. Záchranáři proto požádali hasiče, aby muže snesli k sanitce," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal pro TN.cz
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se zranil při tréninkové vyjížďce na kopci Vladař na Karlovarsku. Spadl z koně a pravděpodobně si zlomil stehenní kost. Sanitka ho odvezla do nemocnice.
"Zranil se při běžné vyjížďce," sdělil iDNES.cz žokej z Váňovy stáje Josef Bartoš. Podle mluvčí karlovarské záchranky Barbory Silné měli zdravotníci podezření na zlomeninu stehenní kosti.
Při zásahu asistovali i hasiči. "Spadl v nepřístupném terénu. Záchranka nás požádala o jeho snesení do sanitky," vysvětloval mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. Sanitka zamířila na ortopediiplzeňskénemocnice.
Zdravotníci jsou na informace skoupí. "Přijímali jsme muže zraněného po pádu z koně, ročník 1952," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Jenšíková s tím, že pacient si nepřeje sdělovat cokoliv o svém zdravotním stavu.
Žokej Josef Váňa si při tréninkové vyjížďce na vrchu Vladař na Karlovarsku zlomil nohu poté, co po pádu zůstal pod koněm Dancing Babe. Po nehodě si sám zavolal sanitku, která ho odvezla do plzeňské nemocnice.
Říká se, že měl žokej Josef Váňa v těle zlomenou snad každou kost v těle. Tentokrát to odnesla noha.
"Zraněného převážíme se zlomeninou stehenní kosti do fakultní nemocnice v Plzni," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Barbora Silná pro Novinky.cz.
"Sanitku si zorganizoval sám. Všechno si odkoučoval a s paní Váňovou odjel v sanitce do nemocnice. Byl jsem v nemocnici na rentgenech. Vypadá to, že má zlomenou stehenní kost."
Váňa má v Plzni svého osvědčeného ortopeda Milana Tomana, který při dostihových zraněních pomáhá jemu i jeho žokejům.
Váňovu stáj v posledních měsících provází smůla. Žokej Bartoš si nedávno obnovil zlomeninu dvou obratlů v krční páteři a minulý týden musel na operaci.
Jeho místo dočasně zaujme žokej Josef Váňa mladší, který se právě dnes přesouvá do Česka ze svého současného angažmá v Itálii.
"Většinou se zlomeniny léčí šest neděl. Pak záleží na jedinci, jak se rychle zrehabilituje," říká Bartoš. "Nevím už, co se to u nás děje. Musíme se dát do kupy."Pepa si zlomil stehenní kost..

Beseda s Josefem Váňou

26. dubna 2012 v 13:27
Dne 3. dubna 2012 proběhla v knihovně beseda s legendárním, osminásobným vítězem Velké Pardubické, žokejem Josefem Váňou.Besedoval s lidmi v lounské knihovně v rámci jejího nového cyklu Úspěšní 2011.
Potleskem ho přivítalo přibližně sto posluchačů. Řeč nemohla být o ničem jiném, než o jeho milovaných koních, o fenomenálních osmi vítězstvích na Velké pardubické, o proslulých hřebcích Železníkovi či Tiumenovi. "Koně prostě miluji. To je hotovka!" sdělil nekompromisně Josef Váňa. Že by jednou už nemohl do sedla, to si vůbec nepřipouští. "Až se tohle stane, tak to už budu po smrti," řekl sympatický muž s úsměvem.
Slavný žokej se při své kariéře nenechal odradit řadou zranění ani tím, že kvůli pádu z koně byl jednou dokonce v klinické smrti. Zachránili ho němečtí lékaři. "Třeba taková zlomená klíční kost, to je pro jezdce jako rýma. Nic vážného," mávnul rukou. Populární žokej a fenomenální sportovec, který vyhrává špičkové dostihy i se šesti křížky na krku, bydlí v Chyši u Žlutic nedaleko Lubence.


"Mým největším talismanem je Panenka Maria, kterou nosím na krku. Darovala mi ji maminka," upřesňuje.


Pepa vypadá stále skvěle a mladistvě !

"Když bůh dá a přijede i Gott.."

Srdečné gesto Josefa Váni..

Pepa si vzal přívěšek který dostal od své maminky..

Proběhla i autogramiáda

Z Josefa je navzdory úspěchům stále znát skromnost..

Tak tenhle úsměv asi mluví za vše !

"Dal mi zabrat " !"Tahkle jsem mu přitáhl uzdu.."

Když žokejové hrají fotbal..

24. dubna 2012 v 18:22
..pak je o zábavu postaráno..Josef Bartoš (v žlutočerném dresu) do toho šel naplno ! Pepa Váňa zrovna neměl dres,tak se trochu šetřil..jindy to ale ale v červeném dresu dokázal pořádně rozjet..Bartoš vypadá trochu jako Cristiano Ronaldo a Pepa jednoznačně jako Messi ! (hlavně díky podobné výšce-zatímco Pepa se o 5 cm zmenšil na 166 cm,Messi byl uměle prodloužen ze 140 cm na 169 cm)Turf s Josefem Váňou

18. dubna 2012 v 13:47


Josef Váňa tentokrát v neméně úspěšné roli trenéra..Josef Váňa je ve videu od 3:45 min..poté s ním následuje rozhovor od 3:56 minuty..rozhovor s Pepou pak pokračuje od 5 minuty a 7 vteřiny..

Josef Váňa nemá hodinky za statisíce..no a co ?

16. dubna 2012 v 16:36


Josef Váňa i na pražský Hrad, kde mu bylo uděleno vyznamenání, dorazil s digitálkami na ruce. Jedná se o značku Polar a dají se pořídit za pár tisícovek.
Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný nosí na ruce Audemars Piguet Royal Oak za 390 tisíc.Karel Gott má hodinky za 210 tisíc.
Josef Váňa nepotřebuje ohromovat přehnaným luxusem,protože je skromný a raději ohromuje svými sportovními výkony a svou neuvěřitelnou kondicí !


Josef Váňa v pořadu Česko na talíři

16. dubna 2012 v 16:23

Chyše - Televizních kamer, reflektorů i české kuchyně si užili lidé v Chyši na Karlovarsku. Tam se konalo natáčení dalšího dílu populárního televizního pořadu Česko na talíři. Speciálním hostem byl žokej Josef Váňa, který se učil vařit buřtguláš z koňského salámu.
Televizní štáb si atmosféru pochvaloval. "Vždy si vybíráme zajímavá místa po celé České republice, která mají spojitost s nějakou známou osobností tak, jako Chyše s Josefem Váňou. Proto jsme sem rádi přijeli natáčet," vysvětlila výběr obce Andrea Ježková, asistentka režie pořadu.
Stejně jako na jiných místech, i v Chyši přinesli místní lidé ochutnat tvůrcům pořadu nejrůznější dobroty. "Náš pořad se snaží udržet tradici české kuchyně. Na tu jsme zaměřeni. Vždy nás moc těší, když na různých místech vidíme, že tradice přežívá. Zde byli lidé úžasní a přinesli nám na ochutnání skvělá jídla," doplnila asistentka.
Známý kuchař Jaroslav Sapík připravil před televizními kamerami například kroupový salát s uzeným jazykem a lidé jej odměňovali potleskem.
Poté dorazil na natáčení legendární žokej Josef Váňa, který se s pomocí Jaroslava Sapíka učil uvařit buřtguláš z koňského salámu. "Trochu jsme měli obavy, jak pan Váňa recept přijme, ale problém s tím neměl," řekli členové štábu.
Josef Váňa doplnil, že mu koňský salám vůbec nevadí. "Naopak, je to kvalitní maso," konstatoval žokej. Ten potvrdil, že nejraději konzumuje zvěřinu. "Jsem myslivec, takže v poslední době si zvěřinu můžu vychutnat. Bohužel ale na vaření nezbývá moc času," řekl legendární žokej.