Duben 2011


Novinky

14. dubna 2011 v 22:18 | já
Josef Váňa mladší se už vrátil z půlročního pobytu v Austrálii.Cestou na české dráhy dokonce počátkem dubna v italské Pise zaznamenal svůj první letošní triumf.

Josef Váňa starší by měl v dohledné době pokřtít dvě žirafí mláďata z Brněnské ZOO.

Vítězství Iliona v Itálii pro trenéra Josefa Váňu znamenalo posun na čtvrté místo v italské trenérské klasifikaci na překážkách v letošním roce a pro Iliona samotného stotisícový zisk, který jej posunul na práh klubu českých koňských milionářů. Ilion po Pise a Grossetu vyhrál i na třetí italské dráze a samozřejmě se nyní nabízí otázka, kam povedou jeho příští kroky a zda případně může být aspirantem účasti i ve Velké pardubické, pro kterou jeho trenér v posledních letech pravidelně dokáže připravit řadu koní.
"Nemyslím si, že bychom s ním letos zkoušeli kvalifikaci pro Velkou," brzdí ale Váňa hned v zárodku takové úvahy. "On je to menší kůň, kterému by typově pardubický kros asi moc neseděl, u nás to byl kůň spíš na menší dráhy," připomíná na adresu loňského vítěze z Mostu. Kudy se tedy budou ubírat příští Ilionovy kroky?

"jeho cílem je nyní zřejmě Merano. V neděli byl sice favoritem a porazil soupeře nižší kvality, ukázal ale i tak, že na meranské dostihy může mít nárok," dodal spokojeně trenér, jehož druhý svěřenec, Lovran, Naopak v Trevisu zklamal. "mysleli jsme, že to bude lepší, ale za vítězem zaostal vážně daleko, takže jeho další uplatnění je nyní otázkou," uzavírá Josef Váňa, jehož svěřenci mají zítra namířeno pro změnu do Grosseta